Kuralsız Haber
HV
29 KASIM Çarşamba 21:08
Advert

Halk Ozanı Aşık Vesyel, Vefatının 50. Yılında Başkentte Anılacak

Aşık geleneğinin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu vefatının 50. yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek program ile anılacak.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2023 13:37
Halk Ozanı Aşık Vesyel, Vefatının 50. Yılında Başkentte Anılacak

Aşık geleneğinin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu vefatının 50. yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek program ile anılacak. 17 Kasım 2023 tarihinde saat 20.00’de Gençlik Parkı’nda gerçekleştirilecek ‘Dostlar Beni Hatırlasın’ adlı anma töreninde Feryal Öney ile Erdal Akkaya sahne alacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, aşık geleneğinin en önemli temsilcilerden olan halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu’nun vefatının 50. Yılında anma programı düzenleyecek.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, usta sanatçıyı saygıyla anmak ve sanatın izlerini gelecek nesillere taşımak amacıyla  Aşık Veysel’i anma konserini 17 Kasım Cuma günü saat 20.00’de Gençlik Parkı’nda gerçekleştirecek.

AŞIK VEYSEL HAYAT VERDİĞİ TÜRKÜLERLE ANILACAK

Dostlar Beni Hatırlasın adlı konser de, Feryal Öney ve Erdal Akkaya Aşık Veysel’in hayat verdiği türküleri seslendirecek.

Zeugma Senfoni Orkestrası’nın da yer alacağı anma programında Orkestra Şefliğini Kemal Gününç, Konzertmeister’de ise Özgür İnce üstlenecek.

AdminAdmin

YORUMLAR