Kuralsız Haber
HV
02 EKİM Pazartesi 20:27
Advert

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Demirci’den promosyon açıklaması

AFYONKARAHİSAR - 01.02.2023 - HİBYA - Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci, merkez ve merkeze bağlı eğitim kurum ve kuruluşlarında çalışanların promosyon meselesiyle ilgili açıklama yaptı.

YEREL
Giriş Tarihi : 01-02-2023 14:24
Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Demirci’den promosyon açıklaması

Başkan Demirci, ”Kasım 2021’de Afyonkarahisar Merkez ve Merkeze bağlı eğitim kurum ve kuruluşlarındaki çalışanların promosyon meselesine Türk Eğitim Sen olarak müdahil olduk. Bizim kararlı tutumuzun, Kamuoyu oluşturmamızın da etkisiyle o gün için 8.830 lira promosyon alınmıştı. Türkiye'de yaşanan olağanüstü enflasyon, Kamu Çalışanlarına yapılan zam oranları promosyon güncellemesini zaruri hale getirmişti. Türk Eğitim Sen olarak Temmuz 2022’den beri bu konu üzerine çok sayıda görüşme, müracaat ve imza kampanyası düzenledik. Kasım 2022’de İl Milli Eğitim Müdürü değişikliği oldu ve yeni Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi'ye konu ile ilgili taleplerimizi ilettik. Çözüm odaklı, iyi niyetli yaklaşım gördük ve Ocak 2023 zam oranları sonunda harekete geçme noktasında anlaştık. Zam oranları açıklandı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi yazı ile mevcut anlaşmalı bankadan revizyon teklifini sunmasını istedi. Gelen teklif çalışanlarla alay eder bir yaklaşımda” dedi.

Promosyonda geldikleri noktaya da açıklık getiren Demirci, şunları kaydetti:

“Dün gözlemci olmak isteyen Türk Eğitim Sen, polis zoruyla dışarı çıkartılıyordu, bugün ise olması gerektiği gibi herkesin fikri alınıyor. Dün bize çemkirerek ağır sözler söyleyen, bizim topladığımız 1700 promosyon güncellemesi dilekçesini kalorifer yakıtı olur diye küçümseyen, o defter kapandı diye promosyon güncellemesi yapılamaz diye alanda konuşan sözde yetkili sendika, bugün promosyon güncellemesini takip ediyoruz, şeffaf olsun diyor. Çalışanlar lehine gelişme olacağına inanıyor, Milli Eğitim Müdürünün samimiyetine güvenerek sabırla anket sonucunu bekliyoruz”

Promosyon konusunda banka tarafından olumlu sonuç çıkmaz ise yapacakları yaptırımları da dile getiren Demirci, “Mevcut sözleşmenin, ticaret hukukuna, adalete uygun olmadığı, sadece banka lehine olduğu anlaşılıyor. Bu durum dava konusu yapılacak, imzası olanlar hakkında yasal takip istenecektir. Mevcut Banka önünde basın açıklaması yapılacaktır. Maaşlar hesaba geçtiği dakikada başka bankaya aktarılacak, bankada para bırakılmayacaktır. Kredi kartları iptal edilecektir. Otomatik Ödeme talimatları iptal edilecektir. Varsa ek hesap, yatırım hesapları başka bankaya aktarılacaktır. Sabırla bekleyeceğiz, sonunda da kazanacağız. Türk Eğitim Sen bitti demeden hiç bir şey bitmez.” ifadelerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR