Kuralsız Haber
HV
24 MAYIS Cuma 09:53

Hendekli sporcu, Ümit Genç ve U21 Avrupa Karate Şampiyonası'nda finale kaldı

SAKARYA-04.02.2023-HİBYA-Hendek Belediyesi Karate Takımı sporcusu Yusuf Eren Temizel, Ümit Genç ve U21 Avrupa Karate Şampiyonası'nda rakiplerini yenerek, finale kaldı.

SPOR
Giriş Tarihi : 04-02-2023 13:37
Hendekli sporcu, Ümit Genç ve U21 Avrupa Karate Şampiyonası'nda finale kaldı

Larnaka’da düzenlenen Ümit Genç ve U21 Avrupa Karate Şampiyonası'nda tatamiye çıkan Hendek Belediyesi Karate Takımı sporcusu Yusuf Eren Temizel, şampiyonada fırtına estiriyor.

Genç Erkek (+)76 kilogramda rakipleriyle mücadele eden Yusuf Eren Temizel, ilk turda Bosna Hersekli rakibini 3-2, ikinci turda Moldovalı rakibi 8-1, üçüncü turda Hırvatistanlı rakibini 6-0, dördüncü tura ise Belçikalı rakibini 5-0 yenerek finale kaldı.

Şampiyonayı yakından takip eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Sporcumuz Yusuf Eren Temizel, müsabakalarda rakiplerini ezici üstünlükle yenerek finale kaldı. Ülkemiz ve ilçemiz adına çok mutluyuz, gururluyuz. Şimdi final maçını bekliyoruz ve inanıyoruz. Şampiyonluk geliyor.” ifadelerini kullandı.

Bu başarının tesadüf olmadığını söyleyen Başkan Babaoğlu, “Tüm sporcularımız büyük azimle ve gayretle çalışıyor. Bunların en güzel son örneği Yusuf kardeşimizdir. Hocalarının, ailesinin ve kendisinin büyük emekleri var. Her daim destekliyoruz. Bu emekler asla karşılıksız kalmıyor. 5 Şubat Pazar günü yapılacak olan final mücadelesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Başarılar diliyorum” dedi.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR