Kuralsız Haber
HV
24 MAYIS Cuma 11:11

CHP'li Çetin: ″Yeni yıl ile gelen zamlar yurttaşlarımızı adeta çileden çıkardı″

SAKARYA-01.02.2023- HİBYA- Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Adapazarı İlçe Başkanı Füsun Çetin, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yerel Siyaset
Giriş Tarihi : 01-02-2023 13:19
CHP'li Çetin: ″Yeni yıl ile gelen zamlar yurttaşlarımızı adeta çileden çıkardı″

Çetin, Türkiye'de özellikle 2018 yılından sonra her alanda hızla gerileme yaşandığını iddia ederek, "Paramız değersizleşti, iğneden ipliğe tüm fiyatlar 4-5 kat zamlandı, alım gücümüz azaldı, bir avuç yandaş zenginleşirken; milletimiz giderek yoksullaştı. Ülkemizde derin bir ekonomik kriz yaşıyor. Yeni yıl ile gelen zamlar yurttaşlarımızı adeta çileden çıkardı." ifadelerini kullandı.

Akaryakıt fiyatlarının kontakların kapanmasına neden olduğunu söyleyen Çetin, "Ardı ardına gelen zamlar, artan vergiler, gıda fiyatlarındaki yükseliş insanlarımızın canına tak ettirdi. Her gün onlarca çaresiz vatandaşımızın derdiyle dertleniyoruz. Yüzlerce e-posta alıyoruz. Sokağa çıktığımızda kime dokunsak bin ah işitiyoruz." dedi.

Çetin; zamlar, faturalar ve geçim sıkıntısının vatandaşların gerçek gündemi olduğunu belirterek,  "Biz de CHP Adapazarı ilçe örgütü olarak vatandaşımızın gündemine odaklanacağız. Şubat ayından itibaren ilçe yönetimimiz başta olmak üzere tüm örgütümüz ile sokakta, çarşıda, pazarda yurttaşlarımızla daha fazla bir araya gelerek millet ittifakı iktidarında mevcut sıkıntıları nasıl çözeceğimizi yurttaşlarımızla paylaşacağız." diye konuştu.

"Sarayın ampulü söndürülmeden, milletimizin geleceği aydınlanmaz." diyen Çetin, "Bu milletin başına gelen en büyük bahtsızlık, kaçak saray ve onun beslemeleridir. 'Kaçak sarayın ampulü yansın' diyerek, 'İtibardan tasarruf olmasın' diyerek, 'Yandaşın cebi dolsun' diyerek, vatandaşın cebi boşaltılmaktadır. Milletimizin hakkını hukukunu korumak için, her şeyi yapmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Çetin, "Toplumumuzun her kesimine yönelik çözüm önerilerimizi seçmenlerimize anlatacağız ve ülkemizi her geçen gün daha kötüye götüren bu adaletsiz sistemin değişmesini isteyen herkesten destek isteyeceğiz." dedi.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR