Kuralsız Haber
HV
02 EKİM Pazartesi 21:17
Advert

CHP’li Çetin: ″Halktan çaldıkları her şey yine halka dönecek″

SAKARYA-03.02.2023-HİBYA- Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Adapazarı İlçe Başkanı Füsun Çetin, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yerel Siyaset
Giriş Tarihi : 03-02-2023 14:52
CHP’li Çetin: ″Halktan çaldıkları her şey yine halka dönecek″

Çetin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2014 yılındaki 'Ben alışılmış bir cumhurbaşkanı olmayacağım' açıklamasını hatırlatarak, "Tüm yetkileri kendinde toplayarak, ülkeyi tek başına yönetme hırsını, ihtirasını açık etti. Sonunda da bir çuval inciri berbat etti. Ucube şahsım rejiminin inşasının başlamasıyla, milletimizin iki yakası bir araya gelmedi. Sofraların bereketi kaçtı. Vatandaşlarımız gülmeyi unuttu." şeklinde konuştu.

Uluslararası Hukukun Üstünlüğü Endeksi'nde 59'uncu sırada olan Türkiye'nin 2022 yılında 116'ncı sıraya düştüğünü belirten Çetin, "Saray kendine rejim inşa ederken, önce devletin 'adalet' direğini çökertti.  8 yılda 57 basamak birden geriledi. Adalet kaybolunca, memlekette yolsuzluk, hırsızlık, arsızlık, vakayı adliyenden oldu. Milletin kesesinden, bir avuç dolar baronunun, faiz lobilerinin, bir avuç yandaş müteahhidin, bir avuç rüşvetçinin kasalarına, hortum bağlandı." dedi.

Çetin, altı siyasi partinin kamuoyuna açıkladığı Ortak Politikalar Metni ve Parlamenter Sisteme Geçişin Yol Haritası hakkında, "Ülkemizin elbette çok büyük sorunları var. Ama biz bu sorunları aşacak programa, liyakatli kadrolara sahibiz. Altı partinin lideri, ne yapılacağını, nasıl yapılacağını, kimlerle yapılacağını çok iyi biliyor. Bizler kararlıyız. İkinci yüzyılında, Cumhuriyetimizi, Güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter Sistemle taçlandırmaya kararlıyız." ifadelerini kullandı.

Millete hak ettiği özgürlükçü, demoktatik yönetimi sunacaklarını ileri süren Çetin, "Üreteceğiz, kazanacağız, zenginliği hakça paylaşacağız. Milletimizin hiçbir ferdini geride bırakmayacağız.  Türkiye’miz dostluğu aranan, hasımlığından sakınılan büyük bir ülke olacak. Biz hazırız. Görüyoruz milletimiz de hazır. Bu seçimi iktidarın görmezden geldiği milyonlarla hep birlikte el ele kazanacağız. Halktan çaldıkları her şey yine halka dönecek. Zafer bizim olacak." diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR