Kuralsız Haber
HV
24 ŞUBAT Cumartesi 12:31
Advert

AK Partili Eroğlu: ″Kayak Merkezi ve hızlı tren ile Afyon patlama yapacak″

AFYONKARAHİSAR – 03.02.2023 – HİBYA - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu ile AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve AK Parti yöneticileri Afyon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler.

YEREL
Giriş Tarihi : 03-02-2023 15:15
AK Partili Eroğlu: ″Kayak Merkezi ve hızlı tren ile Afyon patlama yapacak″

Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri Sezer Küçükkurt, Ömer Elçi, Mehmet Abdioğulları ve Faruk Kılınç tarafından karşılanan AK Parti heyetinde AK Parti Milletvekilleri Eroğlu ve Yurdunuseven’in yanı sıra AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Okyar da hazır bulundular.

AK Parti’nin Afyonkarahisar’a kazandırdığı yatırımların devam ettiğini belirten AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, “Dün Afyon-Şuhut yolunun açılışını Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımı ile gerçekleştirdik. Şimdi sırada Çay ve Dinar arasındaki güzergah ile Bolvadin ve Emirdağ arasındaki güzergahların çift yön haline getirilmesi var. Çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırdık. Sırasıyla Afyonkarahisar’ın tüm güzergahlarını çift yol haline getireceğiz” dedi.

Kumalar Dağı’nda yapılması planlanan Kayak Merkezi için tüm şartların uygun olduğunu, başta kar kalınlığı olmak üzere kayak merkezi için gerekli her imkanın Afyonkarahisar’da bulunduğunu belirten Veysel Eroğlu, “Kumalar Dağı Kayak Merkezimizi hayata geçirdiğimizde Afyonkarahisar turizmi, ekonomisi ve ticareti bir kez daha patlama yaşayacak” dedi.

Turizm çalışmalarını hızlı tren projesi ile destekleyeceklerini vurgulayan Bakan Eroğlu, “Afyonkarahisar’ımız hızlı tren nimetine de kavuştuğunda çok büyük bir avantaj kazanmış olacak. Bilindiği üzere hızlı tren çalışmaları Afyonkarahisar ile İzmir arasında önce tüm alt yapının tamamlanması sonra üstyapıya geçilmesi şeklinde planlanmıştı. Ben buna müdahale ettim. Tüm güzergahta ulaşımın başlaması için bunu beklemeye gerek olmadığını izah ettik. Sonuç itibariyle Ankara’dan Banaz’a kadar olan ilk etap olarak planlandı. Alt yapısı, üst yapısı tamamlanıp hizmete başlayacak ve sonrasında hat İzmir’e kadar uzanacak” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ile AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz’in vatandaşlardan aldıkları talep ve önerileri kendilerine aktardıklarını, Milletvekilleri olarak kendilerinin de aktarılan konuların çözümü için Ankara’da gereken tüm çalışmaları yaptıklarını belirten Veysel Eroğlu, “Bizler görev adamıyız. Bizlerin bir yerlere talip olması söz konusu olmaz, olmadı da. Bize düşen verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirmektir. Bu hep böyleydi, bundan sonra da böyle olacak” dedi.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR