Kuralsız Haber
HV
22 MART Çarşamba 15:29
Advert

ABB, “Yarıyıl Çocuk Festivali” düzenlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Başkentli minikler için düzenlenen “Yarıyıl Çocuk Festivali” ne ev sahipliği yaptı.

YEREL
Giriş Tarihi : 05-02-2023 12:23
ABB, “Yarıyıl Çocuk Festivali” düzenlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Başkentli minikler için düzenlenen “Yarıyıl Çocuk Festivali” ne ev sahipliği yaptı. ANFA Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılan festival saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan ABB Çocuk Meclisi Başkanı Dönem Esma Saraç, “Çocuk dostu uygulamaları ve projeleri ile tüm Ankara halkının ve Türkiye vatandaşlarının büyük bir sevgi ile saygı duyduğu Sayın Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a biz çocuklara verdiği öncelik için, adil ve sevgi dolu yaklaşımları için bir kez daha teşekkür ederiz” diye konuştu.

Sözlerine karlı havada festivale katılan çocuklara teşekkür ederek başlayan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Serkan Yorgancılar ise “Sizlerin çok eğlenip, keyif alabileceğiniz sürprizler hazırladık. Doyasıya eğlenin. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bu yaşlarınızda sanatla, kültürle iç içe olun” derken, Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanı Ali Bozkurt ise “Keyifli ve çok eğlenceli vakit geçireceğinize inanıyorum. İkinci döneminize daha dinç ve enerjik başlamanız için bir sürü etkinlik düzenledik. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” diye konuştu.

Her yaş grubundan çocuğun yoğun ilgi gösterdiği festivalde; robotik kodlama, origami, kalem süsü yapımı, ebru, çikolata sepeti yapımı, araba yarışı, anahtarlık yapımı, maske kalıbı boyama, yüz boyama, karikatür çalışması, baskı ve akıl oyunları atölyeleri kuruldu. Çok sayıda çocuk tiyatrosunun sergilendiği festivalde karate, tekvando ve step gösterileri de yapıldı.

Kent Orkestrası ve Mehteran Takımının gösterileriyle keyifli vakit geçiren çocuklar orta oyunları ile nostaljik anlar yaşadı. Patlamış mısır ve pamuk şeker ikramının yapıldığı festivalde kukla oyunları ile hem çocuklar hem de aileleri unutulmaz vakit geçirdi.

Festivale katılıp eğlenirken öğrenen çocuklar mutluluklarını şu sözlerle dile getirdi:

Elvin Deniz Usluer: “Burada ebru sanatını yaptım, kalem süsledim, sepet yaptım. Çok güzel geçiyor.”

Irmak Salman: “Daha önce de gelmiştim buraya. Arkadaşım ve annesiyle geldim. Çok eğleniyorum burada.  Hem eğleniyoruz hem de çok öğreniyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR