Kuralsız Haber
HV
24 MAYIS Cuma 10:16

Varank'ın TOGG paylaşımı sosyal medyada gündem oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Togg T10X’i yıkarken çekilen görüntülerini “Bayram temizliği” notuyla paylaştı. O görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Sektörel - İş Dünyası
Giriş Tarihi : 21-04-2023 17:01
Varank'ın TOGG paylaşımı sosyal medyada gündem oldu

Bakan Varank, Ramazan Bayramı namazını Bursa Ulu Cami'nde kıldı. Vatandaşların ve gazetecilerin bayramını kutlayarak, simit ve kestane şekeri ikram etti.

Varank, seçim bölgesi Bursa’da kendi kullandığı 16 BRS 99 plaka nolu Togg’u yıkadı. AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan ile birlikte Togg’u yıkarken çekilen görüntüleri, “Bayram temizliği” mesajıyla paylaştı.

Gazeteciler, Bursa Ulu Camii’ndeki bayram namazını çıkışında Bakan Varank’a sosyal medyada gündem olan o görüntüleri sordu.

GELENEĞE UYDUM

Bayram temizliği gibi araba temizliğinin de Bursa’da bir gelenek olduğunu hatırlatan Bakan Varank, şunları söyledi:

Bunlar işin biraz latifesi ama bayram temizliği özellikle ev hanımlarının, annelerimizin geleneklerinde önemli bir yer tutar. Bursalıların da arabalarıyla nasıl bir bağı olduğunu biliyorum. Bayramlardan önce onların araçlarını yıkadıklarını biliyorum. Ben de bir Bursalı hemşehrileri olarak adeta uydum. Aracımızı yıkadık, bayram temizliğimizi yaptık.

TÜRKİYE YÜZYILI’NIN NİŞANESİ: Tabii Türkiye'nin Otomobili, Bursalı. Bursa'nın sokaklarında hemşehrilerimiz, Türkiye'nin Otomobili’ni gördüklerinde gerçekten çok mutlu oluyorlar. Türkiye'nin böyle bir işi başarmış olmasından dolayı gururlarını yüzlerinde, gözlerinde görebiliyorsunuz. Biz 21 yıldır Türkiye'de taş üstüne taş koymanın derdindeyiz. Bunun gibi hizmetleri, bunun gibi başarıları hamdolsun şimdiye kadar Aziz Milletimize yaşattık. Bundan sonra da Allah'ın izniyle yaşatmaya devam edeceğiz. Bu aziz millet bir ve beraber oldukça üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey olmaz. İşte bunu, gerek Türkiye Yüzyılı'nın nişanelerinde gerek Türkiye'nin otomobilinde gerek Karadeniz'de bulduğumuz gazı karaya çıkararak vermeye devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı'nı aziz milletimizle beraber inşa edeceğiz.

AdminAdmin

YORUMLAR