Kuralsız Haber
HV
22 MART Çarşamba 16:29
Advert

Özdağ: “İki oy almak için altı takla atmayız”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Zafer Partisi Manisa Alaşehir İlçe Başkanlığı’nın yeni hizmet binasının açılışını yaptı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 29-01-2023 14:45
Özdağ: “İki oy almak için altı takla atmayız”

Açılış törenine Memleket Partisi, Adalet Partisi, Doğru Parti ilçe başkanları ve yöneticileri de katıldı.

Özdağ, açılıştaki konuşmasında “Milli ve üniter devlete cephe alarak anayasadan Türk milleti kavramının çıkartılması politikalarını izleyerek üniter devletimizi özerk bölgelere ve federasyona bölme çalışmalarını sinsice sürdürerek siyaset yaparken Zafer Partisi, Atatürk çizgisinde Türk milliyetçisi duruşuyla 1924 anayasasından hareket ederek; milli üniter ve laik devletin tek ve yılmaz savunucusudur.” ifadelerini kullandı.

“HÜDA PAR’ın HDP’den farkı ne?”

“Bütün Türk milletini Zafer Partisi’nin çatısı altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş esasları üzerinde birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.” diyen Özdağ, şunları kaydetti:

“Bir tarafta Altılı Masa ve bu masanın altı ayağının dışında, ortasında, yedinci ayak olarak HDP, öte yanda Cumhur İttifakı’nda AK Parti, MHP ve HÜDA PAR bir araya gelmişler. Cumhur İttifakı’nın zaman zaman Millet İttifakı’nı HDP ile işbirliği yapmakla suçladığını biliyoruz. Şimdi, biz buradan soruyoruz Cumhur İttifakı’nın liderlerine: HÜDA PAR’ın HDP’den farkı ne? İkisi de bu ülkeyi bölmek istemiyorlar mı? Özetle; her iki ittifak da bölücülerle açık-kapalı işbirliği içindelerdir.”

“İki oy almak için altı takla atmayız”

Özdağ, 13 milyon sığınmacı ve kaçağı gerekirse zorla bir sene içerisinde vatanlarına yollayacaklarını iddia ederek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Biz, iki oy almak için en Cumhur İttifak’ı gibi HÜDA PAR’la işbirliği yaparız ne Millet İttifakı gibi HDP’nin oyunu almak için altı takla atarız. Biz, İstiklal Harbi’nin ruhunu taşıyan Türk milliyetçileri olarak Atatürk çizgisinde mücadele veren Türk milliyetçileri olarak asla ve asla milli devletimizden, anayasamızdaki Türk kimliğimizden taviz vermeyeceğiz. 13 milyon sığınmacı ve kaçak karşısındaki tavır farkıdır. Kimse gönüllü gitmez.”

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR