Kuralsız Haber
HV
01 ŞUBAT Çarşamba 15:03

Karamollaoğlu: ″2023 yılı değişimin ve umudun yılı olacak″

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

SİYASET
Giriş Tarihi : 04-01-2023 15:22
Karamollaoğlu: ″2023 yılı değişimin ve umudun yılı olacak″

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Sedat Cengiz için taziyede bulunarak, “İnandığı gibi yaşayan ve yaşadığı gibi de Hakk’a yürüyen Sedat kardeşimiz, maddi ve manevi katkılarla davamıza ömrü boyunca hizmet etmiş bir insandı. Bu böyledir; biz ömrümüz boyunca inandığımız yolda yürür ve inandığımız yolda da ölürüz. rahmet eylesin. Aile fertlerine ve camiamıza bir kez daha sabır ve başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“2023 yılı, değişimin ve umudun yılı olacak”

2022 yılının genel anlamda iyi hatırlanmayacak bir yıl olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Yeni bir yıl ise yeni umutlar demektir. Ancak bir yılı iyi veya kötü hatırlamamıza sebep olacak olan; yaptıklarımız ve yapmadıklarımızdır. Burada da en büyük pay elbette; iktidarda bulunanlara düşmektedir. Bizler 2023 yılının, değişim, yeni bir başlangıç ve umudun yılı olarak hatırlanacağına inanıyoruz. Benden bize giden bu yolu kararlılıkla yürüyecek; şahısların ve partilerin değil; 85 milyonun menfaatini gözetecek, hakkını ve hukukunu koruyacağız.” dedi.

“Hala siyasi cinayetleri konuşuyor olmak üzüntü, endişe ve utanç vericidir”

Karamollaoğlu, Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in vefatına ilişkin, şunları kaydetti:

“Sebebi ne olursa olsun, bir insanın böyle alçakça sokak ortasında infaz edilmesi kabul edilemez. Ülkücü kardeşlerimizin acısını paylaşıyor, merhuma bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyor; olayın tüm yönleriyle aydınlatılması gerektiğini ifade ediyoruz; aslında işaretler belli, İçişleri Bakanlığı olayı en ince detaylarına kadar incelemeli ve kamuoyunu bilgilendirmelidir, gecikilmemelidir.”

“İktidar, her hafta sözde yeni bir müjde açıklamaya devam ediyor”

“İktidar ömrünü uzatmak ve biraz daha sündürmek gayretiyle iktidar, her hafta sözde yeni bir müjde açıklamaya devam ediyor.” ifadesini kullanan Karamollaoğlu, “Ya yeni gaz yatakları bulunuyor, ya yıllardır çözüm bekleyen sorunlara kısmi bir müdahale yapılıyor, ya da sürekli olarak Mart-Nisan aylarında devreye alınacak projelerin duyurusu yapılıyor. Maalesef, özellikle ekonomide öngörülemez bir dönem inşa eden AK Parti iktidarı, şimdilerde artık yeni bir tarihi dillerine doladı.” dedi.

“Vatandaşlarımıza ‘nefes alacak bir alan’ bırakmadılar”

2022 yılında ihracat bir önceki yıla göre yüzde 12,9 artarak, 254 milyar 210 milyon dolara yükseldiğini hatırlatan Karamollaoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:

 “AK Parti iktidarı, başarısızlıkları konuşulmasın diye sürekli suni gündem oluşturup, olmayan başarılarını da büyük başarılar elde etmiş gibi takdim etmeyi huy edindi. Baz etkisiyle artış hızı düşen enflasyon rakamlarıyla, ‘enflasyonu düşürdük’ diye övünemezsiniz. Enflasyonda sınıfta kaldınız, dış ticaret dengesinde sınıfta kaldınız, borç ve faiz ödemelerinde sınıfta kaldınız, çalışanların gelir-gider dengesinde sınıfta kaldınız. Oluşturduğunuz bu iklimde, maddi ve manevi olarak, vatandaşlarımıza ‘nefes alacak bir alan’ bırakmadınız.”

“Göz göre göre milyonların hakkı gasp ediliyor”

Karamollaoğlu, üretim çarklarının değil, algı çarklarının döndüğünü iddia ederek, “Gerçek gündemler değil, suni gündemler konuşuluyor. Rakamlarla oynanıyor. Göz göre göre milyonların hakkı gasp ediliyor. Sözde aylık enflasyon yüzde 1,18, yıllık enflasyon da yüzde 64’müş. Buna TÜİK’in kendi çalışanları bile inanmıyor. Geçen sene 500 liraya doldurduğu alışveriş sepetini bu yıl bin 500 liraya dolduramadığını biliyor. Geliri sadece 1 kat artarken, giderinin en az 2-3 kat arttığını görüyor, biliyor.” şeklinde konuştu.

“Saadet Partisi olarak tüm kadrolarımızla sahadayız”

Mücadelelerine kararlılıkla devam edeceklerini dile getiren Karamollaoğlu, “Biz, asla iktidarın gündemine kapılmayacağız. Ülkemizin ve insanımızın gerçek gündemlerine odaklanacağız. Saadet Partisi olarak, tüm kadrolarımızla sahadayız, her yerde insanımızla birlikteyiz. İl-ilçe demiyorum; köy köy, sokak sokak çalışmalarımızı yürütüyoruz. İktidarın tatlı masalları ile milletimizin gerçek ve acı tecrübeleri arasındaki devasa farkın gayet iyi farkındayız.” ifadelerini kullandı.

“Siyasetin tıkanan nefes borularını açacağız”

Karamollaoğlu, 2023 seçimlerine işaret ederek, “Değişimin vakti zamanı gelmiştir. Bu seçimlerin ardından yeni bir dönem başlayacaktır. Buna samimiyetle inanıyorum. Ülkemizde yeni dönemde; Her şeyden önce adalet hakim olacak, kutuplaşma son bulacaktır. Siyasetin tıkanan nefes borularını açacak, kurumlarımızı düzgün işler hale getireceğiz. 85 milyonun tamamı ‘İnsanca Yaşam’ standartlarına kavuşacak, ‘Yaşanabilir ve Yeniden büyük Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR