Kuralsız Haber
HV
19 TEMMUZ Cuma 11:22
Advert

İzmir Taş Duvar Satranç Kulübü 2024'te de Süper Lig'de!

İzmir Taş Duvar Satranç Kulübü, Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligindeki 6. sezonunda da başarılı grafiğini sürdürerek önümüzdeki sezonda da yerini şimdiden ayırttı. 

SPOR
Giriş Tarihi : 10-09-2023 13:15
İzmir Taş Duvar Satranç Kulübü 2024'te de Süper Lig'de!

İzmir Taş Duvar Satranç Kulübü, Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligindeki 6. sezonunda da başarılı grafiğini sürdürerek önümüzdeki sezonda da yerini şimdiden ayırttı. 

Kulüp Başkanı Eren Can Güler'in liderliğinde, Duygu Kurnaz'ın kurumsal ilişkiler sorumlusu olarak katkı sağladığı kulüp; sporcu kadrosuyla da Süper Lig’in en deneyimli ekiplerinden biri durumunda bulunuyor.

 Zorlu mücadelelere sahne olan 2022-2023 sezonunda İzmir Taş Duvar Satranç Kulübü, satranç dünyasında adından söz ettiren başarılı performansı ile Süper Lig'deki 7. Sezonuna giriyor olacak. Böylelikle kulüp, THY Spor Kulübü ile birlikte ligin en eski ve istikrarlı iki kulübünden biri olarak yeni sezon çalışmalarına başlıyor. 

Kulüp Başkanı Eren Can Güler, başarılarından dolayı gurur duyduğunu belirterek, "Kulübümüzün uzun yıllardır süregelen başarı geleneğini sürdürmek için elbirliğiyle çalışıyoruz. Sporcularımızın özverili performansları, bu güzel sonuca ulaşmamızı sağladı. Gelecek yıl için hedeflerimizi daha büyük tutuyoruz ve Türk satrancının en üst seviyesinde yer almak istiyoruz" dedi.

Diğer yandan, Duygu Kurnaz'ın kurumsal ilişkiler sorumlusu olarak yaptığı özverili çalışmalar kulübümüze farklı bir boyut kazandırdı. Kurumsal dünyadaki deneyimi sayesinde kulübümüze önemli sponsorluk anlaşmaları sağlayarak mali yapımızın seneye daha da güçlenmesine katkıda bulunacak.

Kulüp Başkanı Eren Can Güler, yaptığı açıklamada, "Dünya’da ve Türkiye’de satrancın popülaritesi her geçen gün artıyor. Analitik zeka,  strateji ve konsantrasyonu pozitif etkileyen sporumuz, ayrıca en kitlesel spor branşı olarak geniş kitlelere ulaşıyor. Türkiye’de 5 satranç ligi ve 700’ün üzerinde satranç kulübü bulunuyor. Kulübümüz istikrarlı bir şekilde satrancın en üst ligindeki en kuvvetli takımlar arasında yıllardır başarıyla mücadelesini sürdürüyor. Bu başarıyı takımımızın birlik beraberliği, yıllardır birlikte oynamanın verdiği dostluk ortamı, tecrübe, yönetimimizin kararlılığı ve sponsorlarımızın destekleri sayesinde elde ettik. Seneye de Süper Lig'de olmayı garantilemek, hedeflerimizi gerçekleştirmenin sadece bir adımıydı. Şimdi gözümüzü daha büyük hedeflere çeviriyoruz. Yeni sezonda da yeni sponsorlarımızın desteğiyle daha güçlü bir kadroyla sahada olacak, şampiyonluk mücadelesi vereceğiz!" dedi.

 İzmir Taş Duvar Spor Kulübü'nün başarılı oyuncu kadrosu; Rus Büyük Usta GM Klementy Sychev , Hintli Büyük Usta GM Visakh Narayanan, Kazak Kadın Uluslararası Usta WIM Alua Nurmanova, Fide Ustası ve Kıbrıs Şampiyonu FM Yamaç Samani, Türkiye yaş grupları şampiyonlukları bulunan Fide Ustası FM Emirhan Tarlabaşı, deneyimli antrenör ve Fide Ustası Tarık Selbes, Ulusal Usta Ahmet Karagöllü ve Duygu Kurnaz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR