Kuralsız Haber
HV
24 MART Cuma 16:39

İYİ Parti'den 'Sandık nerede biz orada' projesi

İYİ Parti Gençlik Politikalar Başkanlığı, gençlerin ikamet adreslerini okullarının olduğu şehirlere taşıyarak, oy kullanabilmesi için yapılması gereken 3 adımı paylaştı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 27-01-2023 17:34
İYİ Parti'den 'Sandık nerede biz orada' projesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu haftaki grup toplantısında, İYİ Parti Gençlik Politikaları Başkanlığı olarak, gençlerin sandığa gidip oy kullanabilmesi için bir seferberlik başlatacaklarını ifade ederek; ‘Gerekirse, kapı kapı dolaşacak, her bir gencimizin, oyunu kullanması için, tüm gücümüzle çalışacağız. Eğer ki, başvuru gününü kaçıranlar olursa da; ikametgahlarının bulunduğu şehirlere ücretsiz olarak, götürülmelerini, oy kullandıktan sonra da, geri getirilmelerini İYİ Parti olarak biz sağlayacağız.’ dedi.

İYİ Parti Gençlik Politikaları Koordinatörü Orhun Ertürkmen de; ‘Biz bu imkanı sağlayacağımız gençlerin hangi partiye oy verdiğini sormayacağız. Çünkü biliyoruz ki gençler sandığa gittiğinde doğru kararı veriyor olacak.’ diyerek sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaptı.

Bu doğrultuda, İYİ Parti Gençlik Politikaları Başkanlığı’nın başlattığı seferberliğin başvuru detayları www.sandigagidiyoruz. Biz web sitesi üzerinden ve İYİ Parti Gençlik Kolları’nın resmi sosyal medya hesaplarından; ‘Sandık nerede biz orada’ şeklinde duyuruldu. 

Duyuruda gençlerin ikametgah adreslerini okullarının olduğu şehirlere taşıyarak oy kullanabilmesi için yapması gereken 3 adım paylaşıldı:

"1. Adım: E-devlet üzerinden öğrenci belgesi ve kalınan yurttan konaklamaya dair belge alınır.  2. Adım: Bu belgelerle birlikte İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne başvurulur ve başvuru belgesi alınır. 3. Adım: İlçe nüfus müdürlüğü’nden alınan belge, ilçe seçim kuruluna götürülür."

Bu adımları takip edemeyen ya da başvuru tarihini kaçıran gençler için de ikametgahları olan şehirlere gidip oy kullanıp geri dönmeleri için ücretsiz ulaşım desteğinden faydalanmak için tek yapmalarını gerekenin; www.sandigagidiyoruz.biz adresinden başvuru formunu doldurmak olduğu işaret edildi.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR