Kuralsız Haber
HV
24 MAYIS Cuma 09:10

İmamoğlu: “Siyaset sandıkta bitti, esas olan halka hizmet”

Sultanbeyli 100. Yıl Spor Kompleksi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Sultanbeyli Belediyesi iş birliğiyle hizmete girdi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 31-01-2023 13:38
İmamoğlu: “Siyaset sandıkta bitti, esas olan halka hizmet”

Sultanbeyli 100. Yıl Spor Kompleksi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Sultanbeyli Belediyesi iş birliğiyle hizmete girdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “300 Günde 300 Proje” maratonu kapsamında Mimar Sinan Mahallesi’nde hizmete alınan yaklaşık 40 dönümlük kompleksi, İBB Spor Okulları öğrencileriyle birlikte hizmete açtı.

İstanbul'u sporla dönüştürmek için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını vurgulayan İmamoğlu, bu kapsamda 2036 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nı İstanbul'a getirmek amacıyla yoğun bir çalışma içinde olduklarına dikkat çekti. Bu anlamda kente yeni spor tesisleri kazandırmanın dışında da parametreler olduğunun altını çizen İmamoğlu, “Bunun içinde ne var? Bunun içinde çok çalışmak var. Bunun içinde centilmenlik var. Bunun içinde oyunu oyunun kuralına göre oynamak var. Bütün eğitimi aldığınızda, aslında çok saygın, demokrat ve sağlıklı bir toplum da oluyorsunuz” şeklinde konuştu. Türkiye’de spor eğitimi veren en büyük kurumun İBB olduğunu aktaran İmamoğlu, “300 günde 300 proje kapsamında açılan bu tesisi de gerçekten bugün gururla izliyorum. Burada, yaklaşık 150 milyon liranın üzerinde bir yatırım var. Bu kompleksin isminin de ‘100. Yıl Spor Kompleksi olması da tam da Cumhuriyet’imizin yüzüncü yılına yakışan bir adım olmuştur” dedi.

İmamoğlu, “Bu yolculuğun başından beri ortak akılla, bizimle beraber her masada bulunduğu için değerli Sultanbeyli Belediye Başkanımıza, bu kararların verilmesinde, ortak kararın oluşmasında bulunduğu katkıdan dolayı hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum” dedi.

Kamu kurumlarını yöneten yöneticileri düzene sokanın Cumhuriyet rejimi olduğunu belirten İmamoğlu, “Cumhuriyet’te yöneticiler, hadlerini bilirler ve vatandaşlarına saygıda kusur etmezler. Ona layık olmak, benim hayatımın en önemli prensiplerinden biridir. Onun için Cumhuriyet çok değerlidir, çok özeldir. Onun için Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir. Onun için sonuna kadar Cumhuriyet’e sahip çıkmak, onu demokrasiyle ve adaletle taçlandırmak hepimizin boynunun borcudur” diye konuştu.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Keskin de yapılan ortak kullanım protokolü gereği, İBB ile birlikte işletecekleri bilgisini paylaştı. Tesisin 2000 metrekaresinin İBB’nin, 12 bin 500 metrekaresinin de kendilerinin kullanımında olacağını aktaran Keskin, “Açık alanları da yine İBB ve Sultanbeyli Belediyemizin kullanımında olacak şekilde güzel bir protokol imzaladık. Bu vesileyle Büyükşehir Belediyemize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Güzel bir protokolle, kıymetli Sultanbeylilere ve misafirlerimize güzel bir tesisi armağan ediyoruz. Yapımına önceki dönem İBB Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal döneminde başlandığı için, kendisine teşekkürü bir borç biliyorum. İnşaatını devam ettirip tamamlayan ve gerçekten güzel bir tesis ilçemize kazandıran ve bugün açılışını birlikte yaptığımız İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'na ve kıymetli ekibine teşekkürü bir borç biliyorum” ifadelerini kullandı.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay da konuşmasında, açılışı yapılan kompleksle ilgili şu bilgileri paylaştı:

“İBB tarafından yapılan ve toplam 38 bin 969 metrekare alana sahip olan tesisin stat bölümü, yapılan protokol gereğince Sultanbeyli Belediyesi tarafından işletiliyor. Komplekste, Sultanbeyli Belediyesi kullanımında 68x105 metre ebatlarında, 3250 kişilik tribün kapasiteli 1 futbol sahası, 2 hakem odası, 4 soyunma odası, 2 antrenör odası, 9 derslik, 22 ofis, 1 atıcılık alanı, 3 kulüp odası, 1 ilk yardım alanı ve mescit yer alıyor. İBB kullanımında ise, 3 adet tenis kortu, 1 fitness salonu, 1 stüdyo salon, 2 kapalı halı saha ve 16 soyunma odası bulunuyor.”

İmamoğlu ve beraberindeki heyet, programın ardından spor kompleksinde incelemelerde bulundu. Tenis kortları ve fitnes salonlarında genç sporcularla buluşan İmamoğlu, başarı dileklerini iletti. İmamoğlu, kadın futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirerek, Keskin ile beraber tesisteki ilk maçın başlama düdüğünü çaldı.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR