Kuralsız Haber
HV
24 MAYIS Cuma 10:33

Bakan Karaismailoğlu: ″Adıyaman’da 2 bin 618 konteynerin kurulumunu tamamladık″

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Adıyaman’da konteyner kentte açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2023 11:28
Bakan Karaismailoğlu: ″Adıyaman’da 2 bin 618 konteynerin kurulumunu tamamladık″

Bakan Karaismailoğlu’nun konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Yaşadığımızın felaketin izlerini bir daha yaşamamak üzere mücadelemize tüm gücümüzle devam ediyoruz. Şu an Adıyaman’da yaklaşık 264 bin vatandaşımıza geçici barınma imkanı sağlıyoruz. 248 bini çadırlarda, 15 bin kadar vatandaşımız da yurt, okul, okul pansiyonları ve konteynerlerde kalmaktadır. Bildiğiniz gibi bu aşamada çadırlar yalnızca bir ara formül. Asıl amacımız konteyner ve prefabrik kentleri bir an önce yaygınlaştırmak.

Sadece Adıyaman merkezde 21 alanda yaklaşık 18 bin 500 yaşam konteyneri ve prefabrik kurmaktayız. 2 bin 618 konteynerin kurulumunu tamamladık. 2 bin 793 konteyner ve prefabriğin kurulumu da tamamlanmak üzere. Kurulumu tamamlanan konteynerlere ailelerimizi hızla yerleştirmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı konteynerlere yerleştirmek ve hayatın onlar için bir nebze olsun normale dönmeye başlaması bizi bir az olsun sevindirmekte. İnşallah bu sayı hızla artacak ve hayatın normal akışına daha da hızla dönmeye başladığına hep birlikte şahit olacağız.

Açılan yaralı hızla iyileştireceğiz. Çok daha güçlü ve gelişmiş şehirleri hep birlikte kuracağız. Eskiyi yerine getirmenin ötesine geçeceğiz. Bölgelerimizin kültürel özelliklerini taşıyan yapıları ve sosyal donatılarıyla, yeşil alanlarıyla vatandaşlarımıza layık şehirleri inşa edeceğiz. Devlet ve millet omuz omuza vererek tüm güçlükleri birlikte aşacağız. Biz çok güçlü ve aziz bir milletiz. Bu her zaman böyleydi.

Yarın ayrıca Çanakkale’de Gelibolu-Eceabat devlet yolunun da açılışını da gerçekleştireceğiz. 47,5 kilometrelik Gelibolu-Eceabat yolu projesinin 32 kilometrelik bölümünü halkımızın hizmetine açıyoruz. Çanakkale Savaşlarının gerçekleştiği Gelibolu tarihi alanı, şehitlik ve anıt gibi önemli noktaların yanı sıra 1915 Çanakkale Köprüsü’ne de ulaşımı sağlayacak olan yol toplam 5 bin 351 metrelik 3 tünele de ev sahipliği yapacak.”

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR