Kuralsız Haber
HV
19 TEMMUZ Cuma 12:41
Advert

7. Hasat Festivali'nde Kınık'ta Yaşayan SMA Tip-1 Hastası Defne Gürbulak İçin Farkındalık

Kınık Belediyesi’nden Hasat Festivali’nde Sma hastası Defne bebeğe tam destek

YEREL
Giriş Tarihi : 18-09-2023 10:08
7. Hasat Festivali'nde Kınık'ta Yaşayan SMA Tip-1 Hastası Defne Gürbulak İçin Farkındalık

İzmir’in Kınık İlçesinin Poyracık Mahallesinde yaşayan SMA Tip-1 hastası Defne bebek için, Kınık Belediyesi 7. Hasat Festivali’nde 3 ayrı noktada bebeğin sağlığına kavuşabilmesi ve gerekli olan tutarın toplanabilmesi adına valilik onaylı kampanya kapsamında el emeği ürünlerinin de satıldığı Defne Yaşasın stantları kuruldu.

 

KÖFN grubu, İrem Derici, Haluk Levent, Sevcan Orhan ve Hakan Altun’un aldıkları sahnede destek çağrısında bulunan başkan Doğruer “Bizler Defne’nin valilik onaylı olan kampanyası kapsamında sağlığına kavuşabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Herkesi birlik olmaya davet ediyorum. Defne için kurulan stantlardan alışveriş yapıp, Instagram ve Twitter üzerinden @defneyasasin sayfasını takip ederek ve bağış için düzenlenen canlı yayınlara da katılarak da Defne’ye destek olabilirsiniz. Ancak hep birlikte başarabiliriz.” dedi.

 

Sma Tip-1 hastası olan Defne Gürbulak şu an 8 aylık ve Spinraza ilacıyla yavaşlatma dozlarını alabiliyor. Asıl alması gereken ZolgenSma adlı ilaca ulaşması için ailesi ve gönüllüleri tüm yardımseverlerden destek bekliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR